Kamakshipalya, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AYDPT0064C1ZK
We are highly acknowledged organization engaged in manufacturing and supplying a remarkable range of Electric Dryer to our customers. Offered Electric Dryer is widely appreciated for optimum performance.
Approx. Rs 4,80,000 / NumberGet Latest Price
Product Details:| Capacity | Upto 50 kg |
| Type | Oil Dryer |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
Approx. Rs 35,000 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 25 Kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 15,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Capacity | 600LITRE AND CUSTOMIZED |
| Brand | TMH |
| Power Source | ELECTRICAL |
| Usage/Application | INDUSTRIAL AND LABOROTERY |
| Oven Type | ALL |
| Temperature | 600 DEG |
| Material | Stainless Steel |
| Air-Flow Direction | Vertical Down Airflow |
| Door Type | Double Door |
| Country of Origin | Made in India |
Our company is highly esteemed in offering Lab Spray Dryer to the clients.
Features:
Explore More Products
© TMH Heating Technologies. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited