Kamakshipalya, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AYDPT0064C1ZK
We are a most trusted name among the topmost companies in this business, involved in manufacturing and supplying of Control Panel to our customers. Offered product has strong construction and efficient performance.
Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 01 Piece |
| Phase | Three Phase |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Rated Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
| IP Rating | 65 |
| Power | 830kv |
| Brand | TMH |
| Bus Bar | Copper |
| Usage/Application | INDUSTRIAL,DOMESTIC |
| Material | MS,CRCA,SS |
Approx. Rs 7,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Phase | Single Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Bus Bar | Copper |
Features:
Prices:
Starting Range from 7000
Approx. Rs 12,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Phase | Single Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
Prices:
Starting Range from 7000Approx. Rs 5,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Power | 1500W |
| Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP65 |
| Material | MS |
| Brand | Tmh Heating Technologies |
| Usage/Application | Industrial |
| Automatic Grade | Automatic |
Features:
Prices:
Starting Range from 7000Approx. Rs 14,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Voltage | 220 V |
| IP Rating | IP65 |
| Brand | Tmh Heating Technologies |
| Material | MS |
| Usage/Application | Industial |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Features:
Prices:
Starting Range from 7000Explore More Products
© TMH Heating Technologies. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited