Kamakshipalya, Bengaluru, Karnataka
GST No. 29AYDPT0064C1ZK
Approx. Rs 600 / pieceGet Latest Price
Product Details:| Types | Strip Heater |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Tmh Heating Technologies |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 250 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 0 Piece |
| Usage/Application | Air Conditioners |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
Product Price :Get Latest Price
TMH Heating Technologies has been engaged in the business of manufacturing and supplying of heating technologies. The company was started in the year 2015 as a Partnership based firm. We are instrumental in offering a wide range of Control Panel, Immersion Heater and many more. Additionally, we are also executing Immersion Heater Repairing Service and many more. With the development of the technologies, we are now on the threshold of creating exclusive and top quality products. Thus, we provide optimum quality to our customers. We are driven by performance rather than size, which enable us to enhance our competitive edge.Product Price :Get Latest Price
TMH Heating Technologies has been engaged in the business of manufacturing and supplying of heating technologies. The company was started in the year 2015 as a Partnership based firm. We are instrumental in offering a wide range of Control Panel, Immersion Heater and many more. Additionally, we are also executing Immersion Heater Repairing Service and many more. With the development of the technologies, we are now on the threshold of creating exclusive and top quality products. Thus, we provide optimum quality to our customers. We are driven by performance rather than size, which enable us to enhance our competitive edge.Product Price :Get Latest Price
Product Details:| Brand | Elstein |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© TMH Heating Technologies. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited